Kesi Solly oversize paita korulla puuteri
Tuotekoodi: IT-31-251Ilmainen toimitus yli 80€ tilauksille!
Tuotekuvaus:
Rento oversize-paita kaulakorulla
Yksi koko – monelle sopiva. Joustava leikkaus mukautuu eri vartaloille – istuu kauniisti sekä sirolle että kurvikkaammalle.
Hento puuterinsävy antaa Kesi Solly -paidalle pehmeän ja harmonisen ilmeen. Tämä Italiassa valmistettu oversize-malli laskeutuu kauniisti ja tuntuu mukavalta päällä. Pyöreä pääntie ja neliömäinen leikkaus tekevät paidasta rennon, ja mukana tuleva kaulakoru viimeistelee asun yhdellä valinnalla. Puuteri on täydellinen sävy kevääseen ja kesään – helposti yhdisteltävä ja ajattoman elegantti.
Koko ja mitat
- Koot: yksi koko, suosituskoot XS–2XL (34/44)
- Malli on 168 cm pitkä; istuvuus on hyvin väljä pienellä koolla ja kevyesti istuvampi suuremmalla koolla
- Pituus olkasaumasta helmaan: 80 cm
Koko | Rinnanympärys | Pituus |
---|---|---|
Yksi koko | 140 cm | 80 cm |
Materiaali ja hoito
- 50 % polyesteri, 45 % viskoosi, 5 % elastaani – joustaa hiukan
- Pesu 30 °C
- Valmistusmaa: Italia
Yhdisteltävyys ja käyttötarkoitukset
Puuterinvärinen Kesi Solly -paita on helppo yhdistää vaaleisiin, harmaisiin tai ruskeisiin sävyihin. Pehmeä ja ajaton väri toimii niin arjessa kuin rennossa juhlapukeutumisessa. Laskeutuva materiaali ja mukana tuleva kaulakoru tekevät tästä paidasta kesän luottotuotteen!